«Småfuglen i hekken, synger sangen min»

Overskriften er hentet fra en DumDum Boys tekst. Syntes tekstlinjen passer godt til disse bildene fra Bjorli. Ved mine foreldres hytte står det en gammel trestubbe, omgitt av gammel løv og barskog, som er blitt en utmerket foringsplass for småfuglene. Her er noen bilder derfra i fra året som gikk.

Granmeisen er hyppig på stubben og setter stor pris på solsikkefrø. 300mm + TC 20e III (600mm), ISO 400, blender 7.1

En annen gjest som er innom daglig er flaggspetten, i vår var det så mye som 4 ungfugler på «meisebollene» samtidig.

F 6.3, ISO 400

Her er det kjøttmeisen som blir forstyrret av en flaggspett.

Etter noe «kjefting» får kjøttmeisen det som den vil og har stubben for seg selv igjen.

300mm, blender 2.8, ISO 200.

«Nøtteliten» setter også pris på et lettvint måltid, og hamstrer alt den kan komme over.

300mm + TC20e III (600mm), blender 5.6 ISO 500.

Dette ekornet var faktisk så opptatt med hamstringen, at det hadde kursen rett for «skjulet» mitt (som er en Jærven fjellduk)

300mm + TC20e III (600mm), blender 5.6 ISO 500.

Siste bildet i dette innlegget må bli (siden dette skrives fjerde søndag advent) dompapen som også var innom noen turer i mai måned. Det hadde plasket ned denne morgenen, så foret var gjennomvått. Derfor hadde dompapen noen utfordringer med å bli kvitt det klebrige skallet fra nebbet sitt.

300mm + TC20e III (600mm), blender 8 ISO 800.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..

%d bloggere liker dette: